Επεισοδιακός ήταν ο γάμος της Βίκυς και του Δημήτρη στον Μαραθιά Φωκίδας. Σύμφωνα με την ιστοσελίδα flamis.gr, το Σάββατο η Ζήρεια είχε παραδοθεί στις φλόγες, κινδύνευαν οι λουόμενοι σε Λόγγο, Καμάρες, Μπούκα και η νύφη… είχε εγκλωβιστεί και δεν μπορούσε να περάσει «απέναντι» με σκάφος.
Οι φλόγες, μάλιστα, έφθασαν πολύ κοντά στο σπίτι της νύφης, την ώρα που ο γαμπρός βρισκόταν σε ξενοδοχείο στην Πάτρα και αγωνιούσε. Το ζευγάρι αποφάσισε να αναβάλει τον γάμο, καθώς δεν μπορούσαν να παρευρεθούν ούτε οι καλεσμένοι.
Παρά το γεγονός, ότι η Εκκλησία δεν τελεί γάμους 1 – 15 Αυγούστου, λόγω της γιορτής του Δεκαπενταύγουστου, ο οικείος Μητροπολίτης επέτρεψε τελικά να τελεστεί το μυστήριο το πρωί της Κυριακής.
Η νύφη εγκλωβίστηκε από τη φωτιά αλλά ο γάμος τελικά έγινε
- Τετάρτη, 11 Αύγουστος 2021 16:31
- Ειδήσεις
![](/_thumb/phpThumb.php?src=%2Fcms_files%2Fimages%2Fpolitiki%2F%CE%B3%CE%B1%CE%BC%CE%BF%CF%82.jpg&w=750&h=420&zc=1&q=80&hash=1889cfadae104d40e3c878110192fac9)